مشارکت مپنا در تجهیز ۱۵۰ بیمارستان و احداث ۱۰هزارمگاوات نیروگاه کشور

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل گروه صنعتی مپنا با اشاره به ماموریت این گروه در ساخت تجهیزات پزشکی گفت: تجهیز ۱۵۰ بیمارستان کشور با همکاری وزارت بهداشت در برنامه کاری گروه مپنا قرار گرفته است.
، عباس علی آبادی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از شرکت ساخت و مهندسی پارس ژنرانور مستقر در شهرستان فردیس استان البرز افزود: گروه صنعتی مپنا علاوه بر مشارکت در تامین قطعات نیروگاهی ، صنایع نفت و گاز و لکوموتیوسازی در بخش بهداشت و درمان هم وارد عرصه شده است. وی اظهار داشت: گروه صنعتی مپنا در نظر دارد علاوه برمشارکت در طرح های مختلف فنی و عمرانی در موضوع اشتغال هم پیشگام باشد. علی آبادی گفت: اکنون بخشی از ظرفیت های اشتغال مپنا خالی است که درصدد هستیم تا با جذب جوانان آنها پر کنیم . وی بیان داشت: البته باید تمهیداتی برای پیدا کردن روش های تامین منابع مالی فراهم شود ، مهمترین کاری که مپنا انجام داد این است که بتواند با استفاده از فرصت هایی که در بورس یا بازار مالی و سرمایه وجود دارد منبع مالی تامین کند. وی افزود: در زمان حاضر ۵ هزار مگاوات توربین های کلاس اف در دست ساخت داریم که با استفاده از همین دستاورد می توان در بورس صندوق پروژه تاسیس کنیم. مدیرعامل گروه صنعتی مپنا گفت: اکنون حدود ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه در دست احداث داریم .
علی آبادی یادآور شد: نزدیک به ۵۰ شرکت زیرمجموعه گروه مپنا هستند که در حوزه های مختلف فعالیت می کنند. وی تاکید کرد که مهمترین حوزه فعالیت مپناو برق است ولی در حوزه انرژی، نفت و گاز،حمل و نقل ریلی فعالیت داریم.و وی با بیان اینکه تاکنون حدود ۵ هزار میلیارد تومان در این گروه صنعتی سرمایه گذاری شده ،گفت: اکنون ارزش افزوده این سرمایه به بالای ۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.
گروه صنعتی مپنا وابسته به وزارت نیرو بخشی فعالیت های آن در شهرستان فردیس استان البرز متمرکز است. ساخت توربین های گازی ،حرارتی و برق آبی از دستاوردهای این گروه صنعتی است.

Let’s block ads! (Why?)