بزرگترین مرکز مبادلات ارز دیجیتالی در ژاپن استیضاح شد

فصل تجارت – مرکز مبادلات ارز دیجیتالی کوین چک ژاپن پس از آنکه هکرها ۵۳۰ میلیون دلار از آن را به سرقت بردند، توسط رگولاتورهای مالی ژاپن استیضاح شد.
به گزارش فصل تجارت به نقل از وب سایت زد دی نت، این روزها که بازار ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بسیار داغ شده است، وب سایت ها، حساب های کاربری و پلت فرم های بسیاری برای استخراج بیت کوین یا بیت کوین ماینینگ ایجاد شده است تا بتوانند با استفاده از آنها به خرید و فروش و مبادلات تجاری کلان اقدام کنند .
دو روز پیش بود که هکرها به یکی از بزرگ ترین مراکز مبادلات ارز دیجیتالی رمزنگاری شده در ژاپن نفوذ و حمله کرده و ۵۳۲ میلیون دلار را به سرقت بردند. کوین چک – یکی از بزرگترین مراکز مبادلات ارز دیجیتالی رمزنگاری شده است که در شهر توکیوی ژاپن مستقر شده – اعلام کرد که هکرها و مجرمان سایبری با نفوذ و حمله به سرورهای این مرکز، ۵۳۲ میلیون دلار از سرمایه هایش را به سرقت برده اند .
این مرکز در تشریح بزرگترین هک و حمله سایبری که در معرض آن قرار گرفته اعلام کرده است که ۴۲۰ میلیون دلار از ارز دیجیتالی NEM و ۱۱۲ دلار نیز از ارز دیجیتالی ریپل توسط هکرها ربوده شده و این شرکت را در آستانه ورشکستگی قرار گرفته است .
حالا مراکز و رگولاتورهای مالی در کشور ژاپن این مرکز مبادلاتی ارز دیجیتالی را استیضاح کرده و از مدیران و مسئولان مربوطه آن درخواست کرده اند که در این خصوص توضیحات بیشتر و دقیقتری بدهند چراکه آنها بر این باورند که اگر متخصصان امنیت سایبری به خوبی و سریع، هک و حمله سایبری مذکور را شناسایی می کردند، مبلغ به سرقت برده شده توسط هکرها آنقدر زیاد نمی شد .
در سال ۲۰۱۴ میلادی هم یکی از بزرگترین مراکز مبادلاتی بیت کوین در آن زمان، پس از آنکه ۴۵۰ میلیون دلار از سرمایه هایش را از دست داد، اعلام ورشکستگی کرد. بنابراین بسیاری از تحلیلگران معتقدند که کوین چک نیز همانند برخی دیگر از موسسات و مراکز دیگر با از دست دادن چنین مبلغ هنگفتی رو به ورشکستگی خواهد رفت .
بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی درتلاش هستند تا این پول بی افسار را کنترل کرده و معاملات با آن را تا حد امکان محدود کنند، چرا که آنها بر این باورند بیت کوین به تجارت های غیرقانونی و غیرمجاز همچون تجارت اسلحه، تجهیزات تروریستی، قاچاق دارو و موادمخدر دامن زده و به علت آنکه مقامات قضایی و پلیس نمی توانند طرفین معامله را شناسایی و ردگیری کنند، باعث سهولت آن می شود .
انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)