بازار بورس بذر و نهال در استان البرز ایجاد شود

کرج – رئیس سازمان شیلات ایران گفت: بازار بورس بذر و نهال باید در استان البرز ایجاد شود تا کرج در این بخش جایگاه حقیقی خود را پیدا کند.

به گزارش ذاکرنیوز، حسن صالحی در بازدید از مرکز بیوتکنولوژی کشاورزی کشور و نشست با روسای مراکز تحقیقات کشاورزی همچنین معاونین وزیر جهاد کشاورزی که صبح پنجشنبه برگزار شد، ضمن گرامیداشت ولادت حضرت زینب(س) اظهار کرد: نمی شود موسسات تحقیقاتی وزارت جهاد از خدمات و امکانات البرز استفاده کنند اما این خدمات به شهروندان البرزی نرسد.
وی با تاکید بر لزوم ارایه راهکار برای رفع این مشکل به منظور بهره مندی مررم البرز از این ظرفیت، افزود: باید البرز را در بخش کشاورزی به عنوان استان برتر در حوزه کشاورزی مطرح کرد.
وی بررسی روند جهت گیری اشتغال در کشور و در نطر گرفتن آینده ای برای کشور را ضروری دانست و گفت: البرز باید بتواند به بازار علم و فناوری برای کشور و جهان تبدیل شود، تحقق این امر به مساعدت همگانی نیاز دارد.
صالحی همچنین با اشاره به اینکه تشکیل شورا در موسسات تحقیقاتی با عضویت مسئولان البرزی برای برقراری ارتباطی بیش از گذشته الزامی است، تصریح کرد: البرز در بخش صنایع دارویی جایگاه ویژه ای دارد؛ باید مقدمات لازم برای راه اندازی مجتمع گلخانه ای گیاهان دارویی برای فارغ التحصیلان این حوزه فراهم شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت تسهیلات ارزان قیمت برای گلخانه ها بدین منظور نهایت استفاده را برد، خاطرنشان کرد: این امر نقش بسزایی در کاهش بیکاری و افزایش سطح اشتغال استان خواهد داشت.
رئیس سازمان شیلات ایران با تاکید بر لزوم استفاده از پساب تصفیه شده فاضلاب در بخش کشاورزی، گفت: بازار بورس بذر و نهال باید در استان البرز ایجاد شود تا کرج در این بخش جایگاه حقیقی خود را پیدا کند.

Let’s block ads! (Why?)