شاخص کل به مدد صنایع بزرگ صعود کرد

شاخص کل به مدد صنایع بزرگ صعود کرد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ در داد و ستدهای روز دوشنبه شاخص کل بورس با رشدی ۷۸ واحدی به کار خود پایان داد.
در داد و ستدهای امروز سرمایه گذاران بورسی بیش از یک میلیارد و ۱۰۳ میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از ۲ هزار و ۲۸۶ میلیارد ریال بود و در ۶۵ هزار نوبت معاملاتی به ثبت رسید.
این گزارش حاکی است در بازار امروز شاخص کل ۴۰۷ واحد رشد کرد و به رقم ۹۸ هزار و ۶۲۹ رسید. همچنین شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب ۲۵۱ و یک هزار و ۷۳ واحد صعودی شدند.
نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی جم، ملی مس، پتروشیمی خارک، سرمایه گذاری غدیر و پتروشیمی پردیس با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص رشد این متغیر را رقم زدند. در مقابل نماد بانک ملت بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص ثبت کرد.
امروز گروه های شیمیایی، فلزات اساسی و خودرو با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی قرار داشتند.
همچنین صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای شهد، پارس دارو، صنایع جوشکاب یزد، معادن منگنز ایران، ذغال سنگ نگین طبس، پتروشیمی خارک و صنایع کاغذ سازی کاوه بود.
در مقابل نمادهای داروسازی زهراوی، بین المللی توسعه ساختمان، پیاذر، کارخانجات تولیدی شیشه رازی، لامپ پارس شهاب، ریخته گری تراکتورسازی ایران و بیمه ملت با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.
در جریان معاملات روز دوشنبه اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، سهام صنایع شیمیایی سینا، سهام پتروشیمی کرمانشاه، واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، اوراق مشارکت شهرداری مشهد و اوراق مشارکت رایان سایپا بیشترین تقاضا را …

اخبار پیشنهادی:

شاخص کل به مدد صنایع بزرگ صعود کرد

Let’s block ads! (Why?)