قاضی عسگر: به دنبال جلوگیری از افزایش هزینه های تصاعدی سفر حج هستیم

قاضی عسگر: به دنبال جلوگیری از افزایش هزینه های تصاعدی سفر حج هستیم

تهران- ایرنا- نماینده ولی فقیه در امور حج گفت: به رغم افزایش قیمت ها درعربستان و نیز نرخ ارز در ایران، مجموعه حج و زیارت تلاش دارد تا هزینه های سفر، تصاعدی افزایش نیابد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا ازسازمان حج و زیارت ، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر در دیدار محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت، با اشاره به آثار افزایش نرخ ارز در هزینه سفرهای دینی به خارج از کشور تاکید کرد: مردم باید بدانند که تفاوت نرخ ارز در سال های گذشته یکی ازعلل اصلی افزایش هزینه سفر حج بوده است.
وی از حج بعنوان یک فریضه، واجب شرعی و رکن دین نام برد و افزود: با وجود افزایش قیمت ها در عربستان و قیمت ارز در ایران، مجموعه حج و زیارت تلاش دارد تا هزینه های سفرحج تصاعدی افزایش نیابد.
وی با اشاره به این که سفرهای دینی و زیارتی فرصت مناسبی برای تاثیرگذاری معنوی است، افزود: کار سطحی و کم اثر نمی تواند در تعمیق باورهای دینی موثر واقع شود برهمین اساس باید از شعار و احساس فاصله گرفت و کارهای اثرگذار را در اولویت قرار داد.
سرپرست حجاج ایرانی تصریح کرد: با توجه به توافق امضاء شده در رابطه با حج ۹۷ و ایجاد شرایط مطلوب تر امیدواریم بتوانیم عمره را نیز راه اندازی کنیم.
در ادامه این نشست مدیرعامل بانک ملت نیز روند تعامل بانک ملت با حوزه حج و زیارت را رو به توسعه ارزیابی کرد و گفت: این بانک آمادگی دارد در سریعترین زمان خدمات مناسب را به مجموعه حج و زیارت و زائران ارائه دهد.
اجتمام*۱۹۳۳*۱۷۲۴
تنظیم: بهروز سلطانیان * انتشار: حسین فتح الهی

اخبار پیشنهادی:

قاضی عسگر: به دنبال جلوگیری از افزایش هزینه های تصاعدی سفر حج هستیم

Let’s block ads! (Why?)