مسکن امسال وارد بورس می شود/معافیت مالیاتی ۱۰ درصدی خودروسازان

مسکن امسال وارد بورس می شود/معافیت مالیاتی ۱۰ درصدی خودروسازان
مدیرعامل بورس کالای ایران با اشاره به اینکه از امسال مسکن وارد بورس می شود گفت:خودروسازانی که خودروهای خود را در بوس کالا عرضه کنند می توانند از معافیت ۱۰ درصدی مالیاتی برخوردار شوند.

به گزارش قدس آنلاین ، حامد سلطانی نژاد گفت: ابزارهای مالی بورس در بورس کالای ایران می تواند سرمایه های ما را در بخش مسکن به سرمایه های مولد تبدیل شود و از راکد بودن سرمایه ها در بخش مسکن جلوگیری می شود.
وی ادامه داد: این روش کمک می کند که مسکن از رکود خارج شود، چون این ابزارها می تواند کمک کند که هر کسی با هر مقدار پولی که دارد در متراژ معینی در مسکن سرمایه گذاری کند و در واقع سرمایه ها به سمت مسکن حرکت می کند و حتی سرمایه های خرد هم می تواند به کمک بخش مسکن بیاید.
مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: با اتحادیه مشاورین املاک و مجموعه سرمایه گذاری مسکن مذاکراتی داشتیم تا ابزارهای بورسی را با مسکن پیونده داده و بدین ترتیب فردی که در کشور به دنبال پوشش ریسک افزایش قیمت مسکن است یا به دنبال تهیه مسکن بلندمدت برای فرزندش است غیر از ساز و کارهای موجودی که در بازار مسکن ما وجود دارد می تواند ازابزارهای بورسی هم بهره مند شود.
مدیر عامل بورس کالا افزود: فروش های سلف، فروش هایی هستند که در قالب اوراق صورت می گیرد و هر کسی که اوراق را به تعداد مشخصی در سررسید داشته باشد می تواند متراژ معینی از یک ملک را تحویل بگیرد. برای این اقدام امیدواریم با ذینفعان این حوزه توافقات را نهایی کنیم و عرضه های این ابزارهای مالی را تا پایان امسال شروع کنیم.
سلطانی نژاد با بیان اینکه در صورت همکاری فعالان حوزه مسکن ما شرایط لازم را فراهم خواهیم کرد و دوره های آموزشی لازم را برای آن ها برگزار می کنیم ادامه داد: بازیگران اصلی این بازار فعالان فعلی بازار مسکن خواهند بود و فعالیتهایی که در قالب سرمایه گذاری یا در قالب پوشش ریسک نوسانات قیمت مسکن صورت بگیرد، …

اخبار پیشنهادی:

مسکن امسال وارد بورس می شود/معافیت مالیاتی ۱۰ درصدی خودروسازان

Let’s block ads! (Why?)